Звіт про підсумки першого кварталу (01.01.2002 - 31.03.2002)
просування до Світового Лідерства України
персоналом експертів ВГО "Нова Формація"

Стратегія Світового Лідерства України була офіційно проголошена на сайті ВГО "Нова Формація" 15 січня 2002 року. Але робочий процес ініціації поступу Спільноти до Світового Лідерства почався раніше - із 1 січня 2002 року. Тому, ми що-квартально підводимо підсумки цієї роботи і публікуємо їх на нашому сайті ВГО "Нова Формація".

Резюме: ми наполегливо працюємо по вказаному напрямку саме тому, що він є єдиною оптимальною стратегією виживання, як для всього українського народу, так і для кожного конкретного підприємця, який має власний бізнес.

Першим етапом (1) практичного впровадження цієї Стратегії є будівництво п`ятого, з шести вже заявлених на Україні, Соціополісу "Космос" на терені Технополісу (побудованого у 1960-1980рр.) Кібернетичного Центру НАНУ на південно-західній околиці Києва. Саме в якості Координаційного центру - Генератора Світового Лідерства України.

Першим кроком (1.1.) першого етапу нашої програми є підготовка будівництва. В свою чергу перший крок 1.1. має своє позиціювання:
    - позиція 1.1.1.
    - позиція 1.1.2.
і так далі.

Підготовка будівництва Соціополісу складається з:
1.1.1. малювання ескізу "будови" - те, що ми називаємо спеціальним терміном "екзоскелетон", або укр. - кістяком ;
1.1.2. збирання бригади будівельників - те, що ми називаємо "білдером", або укр. - будівничим.
Завданням першого кварталу було детальне визначення саме цих двох функціонів.
Хто може бути здатним стати будівничим Соціополісу "Космос"?
З чого складається будівля нашого соціополісу?
За три останніх місяці - січень, лютий, березень - ми шукали:
  - оптимальну конструкцію соціополісу - набір базових стартових елементів;
  - оптимальних будівничих, здатних впроваджувати цю оптимальну конструкцію;
  - оптимальні умови для роботи наших будівничих.

Які підсумки?

Оптимальна конструкція соціополісу - набір базових стартових елементів повинен складатися з :
   - з одного боку - треба виходити з існуючих на території соціополісу елементів, що вже сьогодні знаходяться в його складі;
   - з другого - треба чітко бачити недостатність якості існуючої купи елементів до формату оптимальної конструкції, що визначена головним функціональним завданням Соціополісу "Космос" - необхідністю забезпечення Світового Лідерства України.

НАБІР ОПТИМАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ:
1 - мозковий центр (генератор процесса генерації самого Генератора Світового Лідерства );
2 - венчурний інвестиційний фонд;
3 - інкубатор високих технологій;
4 - технологічний центр дослідно-конструкторського виконання розробок;
5 - комерційний центр просування розробок на світовий та національні ринки;
6 - житловий масив;
7 - комунальна інфраструктура забезпечення життєдіяльності житлового масиву.

КОМАНДА ОПТИМАЛЬНИХ БУДІВНИЧИХ
1 - в мозковому центрі - на 1 квітня ми створили мозковий центр у формі віртуального підприємства та відібрали до нього поки що 5 осіб відповідної гранично-високої кваліфікації, в складі яких: двоє менеджерів проекту та троє науковців, що фахово працюють в галузі венчурних ризикових проектів, мають е-мейл та вихід до Інтернету;
2 - венчурний фонд - в стадії закінчення переговори про співпрацю з єдиним на Україні працюючим в цій галузі виробництва вітчизняних гранично-високих променево-вертикальних технологій венчурним українським Фондом сприяння новітнім технологіям "НОВОТЄХ", що є громадською організацією і вже 6 років працює на ринку України.
3 - інкубатор високих технологій - розпочато організацію такої структури на терені НДІ ІПММС у складі: 1) наукового керівника; 2) студентів 1 курсу кібернетичного факультету Університету; 3) менеджера-орг-техніка та 4) господарника.
4 - технологічним центром для інкубатора може бути дослідно-конструкторський завод НДІ ІПММС, обстеження якого було проведено за цей час, встановлена його здатність до роботи та розмір необхідних ремонтних робіт.
5 - функції комерційного центру буде виконує мале колективне підприємство "Науково-консультаційний центр "РеФорма", ВГО "Нова Формація", американська програма БІЗПРО, американська консалтінгова компанія "Коннект".
6 - зв`язок із житловим масивом "Кібцентр", що поруч з Кібцентром встановлено через міського депутата. Виборний процес значно ускладнив його. Але тепер, опісля виборів, ми розраховуємо на відновлення діалогу із міським депутатом Л.О.Закревською та встановлення, накінець, контакту із народним депутатом С.Терьохіним.
7 - комунальна інфраструктура Кібцентру та мікрорайону поки не досліджувалась - не було організаційних передумов.

ОПТИМАЛЬНІ УМОВИ РОБОТИ НАШИХ БУДІВНИЧИХ
1 - найголовнішою умовою, сьогодні, над вирішенням якої ми працюємо, є фінансове забезпечення роботи будівничих та новостворених структур.
2 - на другому плані є правове забезпечення.
3 - забезпечення приміщеннями.
4 - забезпечення найманою робочою силою.

Генеральні висновки по першому кварталу 2002 року:
1. Робота розпочата у вірному напрямку - пошуком оптимальних форм самоорганізації, здатних розвиватись не залежно від стану менеджменту проекту та його рівня забезпеченості всім необхідним. Але це ставить під сумнів спрямованість та керованість процесу.
2. Практично не було залучено ніяких вагомих фінансових ресурсів, які в цей час в країні концентрувались навколо виборчої компанії. Вагомість якої для країни ще не доведена. А вагомість СОЦІОПОЛІСІВ ВИПЕРЕДЖЕННЯ є без сумнівною. Ніхто з політпартій, під час виборчої компанії, не використовував цей тезис, тому рівень цієї виборчої компанії є відповідним до такого факту.
3. Алгоритм роботи має здатність до саморегулювання та сталого довготривалого розвитку.
4. Менеджмент проекту рухається вперед, не зважаючи на чисельні перешкоди, що, в основному, пов'язані із відсутністю аналогів та відповідних соціотехнологій.