Що означає вітчизняне ноу-хау "Космополіс" ?

    Космополіс - це соціополіс, який всією своєю інфраструктурою працює на випередження через практичне впровадження ідеї забезпечення Світового Лідерства України шляхом підготовки та впровадження української пілотованої космічної експедиції на планету Венеру в 2015 році.
    Соціополіс "Космос", як попередня фаза Космополісу, має більш широкий спектр пріоритетів, але економічна конкуренція ринку дозволить чітко відфільтрувати ці пріоритети у часі. Залишаючи тільки найбільш істотні та дійсно прогресивні - ті які не мають аналогів і які не можливо перевершити чи скопіювати.
    Соціополіс, спираючись на Технопарк Кіберцентру НАНУ, розпочинає свою роботу, але буде вимушений, згодом, після досягнення певної фінансової сили, починати все більше уваги приділяти космічним технологіям.
    Значно полегшує цей процес той факт, що складовою частиною Кіберцентру НАНУ є державний науково-дослідний Інститут космічних досліджень подвійного підпорядкування - і НАНУ, і НКАУ (національного космічного агентства України). А один із інститутів Кіберцентру - ІПММС - приймав свого часу участь у забезпеченні кібернетичної складової міжнародної космічної програми "Союз - Аполлон".
    Сьогодні не має можливості дати чіткі границі вітчизняного ноу-хау Космополіс, окрім того, що вже було сказано вище. Але, без сумніву, що процес розвитку соціополісу "Космос" автоматично піднімає підмурок і Космополісу. Фонд розвитку соціополісу "Космос" повинен передбачити ризикове фінансування на розробку ноу-хау Космополіс, як ще одного наступного національного стандарту розвитку №2.