СОЦІОПОЛІС "Космос" в авангарді Києва

    Авангард (військ.) - передовий загін армії, що йде на зустріч противнику.
    Авангард (мистец.) - новітній, неповторний ніким досі мистецький жанр в малярстві, архітектурі, театрі та інш.
    Соціополіс "Космос" - це робоча назва якісно нового етапу реалізації проекту "Технопарк" ВГО "Нова Формація" з науковими установами Кіберцентру НАНУ та іншими зацікавленими діловими партнерами. Новітня історія проекту має такий вигляд.
    В 1999 році "Нова Формація" запропонувала Київському голові О.О. Омельченко створити дорадчо-консультативний орган при КМДА з питань підприємництва. В жовтні того ж року Рада з питань підприємництва офіційно розпочала свою роботу. На чергове засідання взимку 2000 року готувалось питання про створення Київського муніципального бізнес-інкубатора (КМБІ). 14 березня Рада прийняла рішення про заснування КМБІ на терені ВО "Хімволокно". Експерти "Нової Формації" відпрацьовували це питання. Але вже в квітні 2000 р. прийшли до висновку, що Хімволокно є зоною місцевої екологічної катастрофи разом з ВО "Радикал", що знаходиться поруч, за парканом. З квітня ми почали шукати більш придатний для інкубації міського малого приватного бізнесу виробничий майдан. В липні 2000 року ми ознайомились з можливостями Кіберцентру НАНУ за Одеською площею на виїзді, по Одеській трасі, з Київа. А вже 30 серпня підписали Угоду про заснування Технопарку - ІПММС (Інститут проблем математичних машин та систем) з науковцями Кіберцентра НАНУ.
    За браком часу немає можливості докладно описувати зміст поняття "інноваційна структура в формі технологічного парку", яке детально виписано у відповідних постановах КМУ та Указі Президента України.
    Головна мета технологічного парку - комерціалізація наукових досягнень. Звичайно, що Технопарк-ІПММС - це не Київський міський бізнес-інкубатор. Але, на наш погляд, Технопарк є більш вагомим середовищем для виникнення успішного малого та середнього бізнесу конкурентоздатного на світовому рівні, ніж просто КМБІ. Нажаль, міська державна адміністрація не підтримала нашу ініціативу, хоча Технопарк-ІПММС увійшов до Київської міської регіональної програми підтримки малого підприємництва на 2001-2002 роки, але протягом всього 2001 року йому не було передано ні копійки з міського бюджету для професійної підтримки підприємливості мешканців міста. З листопада 2001 року, коли цей розрив повністю оформився, стало очевидним, що ми маємо шанс стати авангардом Києва на шляху до Світового Лідерства України. Бо самостійно впроваджуємо проект, що безперечно має пріоритетне загальнонаціональне значення - піклування про майбутнє українських дітей. Паралельно, з квітня 2001 року спільно з нашим німецьким партнером, бізнес-консультантом Вольфгардом Я. Холлдієком, в нашому пілотному районі ми створили неформальну консультативну групу "Московський діловий бізнес-інкубатор" (МДБІ), яка за рік свого існування досягла певних результатів. Але так і не отримала фінансової підтримки від голови райради, який невдовзі пішов на іншу роботу і був переобраний. Досвід існування МДБІ довів необхідність стартувати з базису нормального офісного приміщення, що має розгалужену інфраструктуру. МДБІ був згорнутий в середині травня 2001 року і група консультантів перейшла до комунального підприємства "Київський міський бізнес-центр".
    Після з'ясування протиріччя у поглядах на розвиток малого бізнесу в Києві (ієрархія чи приватна ініціатива, підтримана ієрархією - повинні керувати розвитком), в серпні 2001 року наші експерти залишили комунальне підприємство і з жовтня почали готувати якісний стрибок проекту Технопарк - ІПММС. З серпня 2000 по листопад 2001 року цим проектом опікувалась ще одна група наших експертів. Спільними зусиллями двох груп та науковців Кібцентру НАНУ, ми розпочали послідовне перетворення Технопарку в соціополіс "Космос".
    Чому ми вважаємо його авангардом соціального розвитку Київської міської територіальної громади ? Бо ніхто з інших новітніх громадських соціополісів України не переймається стратегією забезпечення Світового Лідерства України, а тим більше свідомо не впроваджує її.