Практичні кроки просування до Світового Лідерства України

    Таким чином на початок цієї роботи, із січня 2002 року, ми чітко визначили:
1) мету і термін ( у 2015 році, чому і куди саме рухатися);
2) засіб (пілотована космічна експедиція із розбудовою автопоселення на іншій планеті);
3) маршрут пересування;
4) попередній розрахунок фінансового ресурсу для реалізації;
5) засоби акумуляції цього фінансового ресурсу (а - високі вітчизняні технології та б - максимальна оптимізація Суспільства) для досягнення Світового Лідерства Україною.
Виходячи із здорового глузду, зрозуміло, що максимальна оптимізація Суспільства є найвищою вітчизняною технологією, якщо вона має за мету Світове Лідерство Суспільства(виживання). Тому починати треба з неї, або, краще, з досягнень в цьому напрямку наших попередників.
    Шукаючи відповідь на це запитання, експерти "Нової Формації" в 2000 році звернулись до провідних фахівців Кібернетичного Центру Національної Академії наук України на території столиці України міста-героя Києва. А з 30 серпня 2000 року почав працювати спільний проект "Нової Формації" та Кіберцентру під назвою Технопарк-ІПММС.
    Чому саме Кібернетичний центр був обраний підприємцями в якості стартового майданчика до Світового Лідерства України? На сучасному етапі розвитку науки та інформаційних технологій, на долю нової супер-ідеї припадає біля 1% трудовитрат, а на долю її впровадження 99%. Всі більш-менш прості та середні ідеї були успішно запроваджені у 20 столітті. На долю 21-ого залишилися найскладні, а тому найвагоміші. Таку цифру відсотків вказав у 1981 році у своїх передсмертних 8 підсумкових статтях засновник Кіберцентру НАНУ, академік Віктор Глушков.
    Таким чином із 30 серпня 2000 року по 26 грудня 2001 року, 17 місяців поспіль, в Кібцентрі працював перший форпост нашої ідеї Світового Лідерства України у формі Технопарка - ІПММС.
    Ми розглядали його як спільну - науковців із підприємцями інноваційну структуру. Законодавчо вона визначена Указом Президента України ще в 1996 році, а перші три вітчизняних технопарки почали працювати лише з січня 2000 року. Ми трохи запізнювались, але пішли іншим шляхом, завдяки якому сьогодні, маємо зрозумілу на 125 років вперед Стратегію Світового Лідерства України, тобто стали проектом загальнонаціонального значення.
    В тому ж 2000 році Є.К.Марчук, досить знана в країні своєю соціальною роботою людина, провів першу всеукраїнську конференцію "Соціополіс-2000", а, згодом, вийшла його книга "Україна: нова парадигма поступу." 12-13 грудня 2001 року пройшла друга всеукраїнська конференція "Соціополіс-2001", де книга-ідея соціополісів, як структурних оптимізаторів та двигунів нашого Суспільства, мала вже чіткий формат "національного стандарту розвитку".
    Саме підсумки цієї конференції "Соціополіс-2001", а також підсумковий круглий стіл по діяльності Технопарку-ІПММС 29 листопада 2001 року за темою "Досягнення світового лідерства України шляхом впровадження гранично-високих вертикально-променевих технологій", стали стимулом до того, що за грудень 2001 року ми відпрацювали трьохступеневу схему подальшого розвитку нашої справи: "від Технопарку - до Соціополісу - і аж до Космополісу". Ідея Космополісу з'явилася як наступний, випереджальний крок за соціополісом. Бо в світовій науковій еліті вже понад 10 років висувається вже наступна за інформаційно-комп"ютерною-віртуальною, принципово НОВА парадигма. В грудні-січні 2002 року, завдяки інтенсивному обміну з науковцями Кіберцентру НАНУ, ми зуміли перейти в нашому проекті з фази "Технопарку" до наступної фази "Соціополісу". Хоча офіційного Закону України про утворення Технопарку на терені Кіберцентру НАНУ ще не вийшло - він готується і його реєстрація в повному розпалі.
    Але, тим не менш, завдяки оптимізації наших відносин з науковцями Кіберцентру , шляхом двох угод про спільну діяльність, ми маємо сенс стверджувати про початок соціополісної фази в нашому поступі до Світового Лідерства України.
    Такий стан проекту на початок січня 2002 року.