11 жовтня 2002 р. відбулось
Засідання Клубу "Нової Формації"
Тема: "Податковий кодекс - ілюзії та реальність.
Прагматизм підприємців, державність службовців ДПА,
законотворчість депутатів - новий формат спілкування"

У засіданні взяли участь:

КУЖЕЛЬ О.В. - Голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва.

Депутати Верховної Ради України:
ТЕРЬОХІН С.А., ЛИТВИН В.В.

Представники ГНАУ:
ФЛІССАК Н.П. - Заступник начальника Головного керування методології ГНАУ.
СИЛЬНИЦЬКИЙ Ю.В. - Начальник відділу Головного керування суспільних зв'язків і массово-розъяснительной роботи ГНАУ.

Керівники громадських об'єднань:
КРЕДІСОВ В.А. - Голова Правління ВГО "Нова Формація",
ГУРЖОС В.М. - Голова Ради підприємців при Кабінеті міністрів України,
БІРЮКОВ Л.В. - Координатор Національної коаліції громадських об'єднань підприємців "За економічну ефективність державного контролю",
АПАСОВА Л.Л. - Генеральний секретар Міжнародного комітету із захисту прав платників податків Асоціації платників податків,
РУДИЧ А.І. - Голова Союзу платників податків,
ІВЧЕНКО О.Н. - Віце-президент "Союзу кооператорів і підприємців України",
БЕРНАГА Н. - Голова Ради Територіального відділення Асоціації платників податків України по Запорізькій області,
СЕРЕДА Т.Ф. - Президент Асоціації платників податків Донецька,
ДУМАНЧУК Ю.В. - Виконавчий директор Сумського відділення Асоціації платників податків України,
ФРОЛОВА О.В. - Президент Центра Інформаційно-правової підтримки роботодавців "Инра", м. Кременчук,
СУЧКІВ Є.І. - Співголова Черкаської обласної організації "Клуб підприємців",
МАРЧЕНКО Л.Є. - Голова регіонального представництва "Нової Формації" по Київській області",

Лідери "Нової Формації" - керівники підприємницьких структур:
БОНДАР О.Г. - президент компанії "Кармен",
ДІЧЕК О.І. - Президент корпорації "Сакура",
КАЛИНСЬКА І.М. - партнер ЮФ "Чернявський і партнери",
КАСЬЯНОВА І.В. - директор компанії "New point marketing"
ВИСОЦЬКА Т. - фінансовий директор компанії "Екотехніка",
ГУСІНА Л.Ф. - радник Президента компанії "Велес-Україна",
СКОЧКО С.В. - заступник Генерального директора компанії "Київська Русь",
СПІВАКОВСЬКИЙ В.М. - Президент корпорації "S.V.S.",
ЧЕРНІЛЕВСЬКИЙ В.І. - Президент компанії "DUAC".

Одним з основних результатів засідання стала пропозиція підписати Договір про співробітництво (з наступним створенням спільної робочої групи по розробці і просуванню питань, зв'язаних з оптимізацією податкової системи) між "Новою Формацією" і Комітетом ВР України з питань бюджету, а також між "Новою Формацією" і Головним
управліннням методології ГНАУ.

Контактна особа - Світлана Бірюкова, PR-менеджер "Нової Формації",
тел./факс (044) 287-64-45, тел. 246-64-44; e-mail:office@nf.org.ua

ТЕЗИ
Учасників засідання Клубу "Нової Формації"
11.10.2002 р. на тему
"Податковий кодекс - ілюзії та реальність.
Прагматизм підприємців, державність службовців ДПА,
законотворчість депутатів - новий формат спілкування"

Терьохін Сергій Анатолійович - народний депутат, Заступник Голови Комітету ВРУ з питань фінансів та банківської діяльності:
- Варіант нашої комісії щодо змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" вважаю "корисним" для підприємців середнього бізнесу, тому що :
- Пропонуються чотири, замісь існуючих трьох, групи основних засобів (для нарахування амортизації). Наприклад, термін повної амортизації комп'ютерної техніки буде 2 роки;
- шкала прибуткового податку стає прогресивною, починаючи з мінімального прожиткового рівня, до якого податки мінімальні (було продемонстровано графіки: запропоновані зміни передбачають зменшення податкового тиску на платника податків у два рази у порівнянні з існуючою ситуацією);
- податки сплачуватимуться з моменту відвантаження товару;
- податки сплачуватимуться щоквартально;
- податок на прибуток зменшиться до 25%.

Кужель Олександра Володимирівна - Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва:
- сьогодні всі пишуть закони і кожен хоче просунути саме свій - вважаю, що потрібно підтримувати ініціативу вже поданих законопроектів, але їх потрібно дуже добре відпрацьовувати. Рівень "податкової освіти" підприємців у регіонах дуже низький для того, щоб розібратись в усіх хитрощах законодавчої бази, там немає комп'ютерів і доступу до законів, які постійно змінюються;
- Після того, як добрий (для підприємців) закон приймається Верховною Радою, виявляється, що його розробляли й просували ВСІ, а коли Держкомпідприємництва починає нову ініціативу, - поряд нікого немає;
- Зміни до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", запропоновані Терьохіним С. враховують інтереси лише страхових компаній, забезпечує можливість отримувати дивіденди, прописує фондовий ринок - тобто він адаптований для великого бізнесу, інтереси малого і середнього бізнесу, а особливо платників єдиного податку в ньому не враховані. Вважаю, що у такому вигляді цей закон приймати не варто.

Фліссак Наталія Петрівна - заступник начальника Головного управління методології ДПАУ:
- потрібно розмежувати податки та соціальні нарахування;
- потрібно забрати від ДПА фіскальну функцію і проблем у взаємовідносинах між інспекторами ДПА та підприємцями буде менше.

Бондар Олександр Георгійович - Президент компанії "Кармен", лідер "Нової Формації":
- надто складна існуюча система "обрахування" податків в Україні, вона не зміниться і з урахуванням змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств". Система має бути простою і зрозумілою "пересічному" підприємцю. Підприємець повинен мати можливість самому обирати систему обліку і розрахунку податків по визначених критеріях: приватний підприємець; малий бізнес; великий бізнес. Податки потрібно сплачувати раз на рік - по закінченні фінансового року в компанії. Немає різниці скільки сплачувати - 30% або 25% - ми вміємо управляти оподаткуванням. Найнеприємніше те, що на цьому вже збудовано справжній бізнес - складна система оподаткування не сприяє розквіту малого, приватного підприємництва.

Гуржос Вадим Миколайович - Голова Ради підприємців при Кабінеті міністрів України, лідер "Нової Формації":
- ПДВ сьогодні - це податок на обіг, він методологічно невірно обчислюється в Податковому кодексі.

Співаковський Володимир Михайлович - Президент корпорації "S.V.S.", лідер "Нової Формації":
- Моя пропозиція наступна: я готовий зробити БРЕНД із "Податкового кодексу".

Чернілевський Віктор Йосипович - Президент компанії "DUAC", лідер "Нової Формації":
- я так зрозумів з коментарію пана Терьохіна, що кошти, реінвестовані підприємцем обкладаються податком в 30% - це дуже стримує інвестиційні процеси.

Дічек Олександр Іванович - Президент компанії "Сакура", лідер "Нової Формації":
- потрібно писати законопроекти з урахуванням думки підприємців і "Нова Формація" готова співпрацювати з відповідним Комітетом ВРУ для покращення "Податкового Кодексу".

Апасова Лариса Леонідівна - Генеральний секретар Міжнародного комітету захисту прав платників податків Асоціації платників податків, координатор Коаліції "Податки":
- нам важливо зберегти всі "досягнення" відносно оподаткування малого бізнесу: єдиний податок, патент, фіксований податок - нашою Коаліцією розроблений варіант законопроекту по єдиному податку.

Бірюков Леонід Валентинович - Виконавчий директор ОП "Нова Формація", координатор Коаліції "За економічну ефективність державного контролю":
- законодавчо і нормативно встановлений державний контроль за підприємницькою діяльністю, зокрема, податковий, визначає в основному права службовця ДПА та обов'язки підприємця. Наша Коаліція (у складі 20 всеукраїнських об'єднань підприємців) сьогодні хоче змінити таке становище, пролобіювавши законопроект "Про основні принципи державного контролю (нагляду) за господарською діяльністю в Україні", побудований на принципах паритетності, прозорості взаємовідносин при перевірках, адекватній відповідальності сторін за нанесений збиток.

Кредісов Вячеслав Анатолійович - Голова Правління ВГО "Нова Формація":
- Ми, підприємці середнього бізнесу готові до співробітництва з депутатами, державними службовцями, з податковою адміністрацією в процесі розробки законодавства, яке б стимулювало розвиток підприємництва в Україні.
- Дякуємо всім зацікавленим особам, які взяли участь у сьогоднішньому засіданні Клубу, сподіваємось на продовження співробітництва і укладення відповідних договорів з усіма зацікавленими державними структурами.

Впродовж засідання Клубу невимушено та зацікавлено обговорювалось багато "болючих" питань. Прозвучали виступи ще ряду підприємців, представників громадських об'єднань - думки зійшлися в одному - принципи, базу податкової системи України необхідно обговорювати у форматі діалогу між реальними підприємцями, депутатами, державними службовцями.